McDonalds Cup

McDonald’s Cup a Deník: Výsledkový servis, fotky vítězů nebo speciální příloha v novinách!

26/3/2018

McDonald’s Cup v letošním 21. ročníku navázal spolupráci s Deníkem a jeho online podobou denik.cz. Těšit se můžeme na několikastránkový speciál v celostátním tištěném vydání, tradiční pondělní seriál „Hvězdy McDonald’s Cupu“ a samozřejmě i zpravodajský a výsledkový servis – od okresních úrovní až po republikové finále! Deník navíc chystá ještě jedno překvapení…

Ve všech okresních Denících po celé republice vyjde 9. dubna pod rubrikou Deník nám fandí speciální díl věnovaný McDonald’s Cupu. V každém okrese se redaktoři zaměřili na jednu školu, jejíž fotografii uvidíte v tištěné podobě. Do novin se tak může dostat i ta vaše! „V Tachovském deníku například vyjde fotka jedné z tachovských škol,“ znázornil zástupce ředitele redakcí Deníku Petr Koděra.

Ten má navíc v hlavě myšlenku o podobné fotografické propagaci, do které by se ovšem po skončení okresních kol dostali úplně všichni vítězové – a tedy i postupující do finále krajských. „Zatím je to ale pouze ambice, nic jistého,“ uvádí na pravou míru.

Není to každopádně první projekt, který Deník chystá. Už od konce loňského září sdílí na svých facebookových i webových stránkách pravidelné měsíční videa, která znáte i z našich webovek. V prosinci, kdy se turnaj začal ukládat k zimnímu spánku a kopačky budoucích fotbalistů se bořily pouze do sněhové pokrývky, navíc redaktoři Deníku odstartovali rubriku „Hvězdy McDonald’s Cupu“.

Pondělní seriál, jenž vychází v tištěném deníku, představuje každý týden jednu osobnost spjatou s turnajem. „Může to být dítě, které turnaje hraje, učitel, trenér, který se McDonald’s Cupu věnuje delší dobu. Může to být bývalý hráč, ze kterého se stal profesionální fotbalista. No anebo to může být postava, která je s turnajem spjatá jinak – např. regionální koordinátor, který určité kolo organizuje a zajišťuje,“ uvedl Koděra.

Petr Koděra
Petr Koděra, Deník

Aby byl seriál vyvážený, každý týden dodává příběh jiný kraj. Spravedlivé je i rozdělení osobností, jednou je „Hvězdou McDonald’s Cupu“ malý fotbalista, jednou trenér, jednou bývalý hráč. „Taky záleží, jaký příběh v tom daném kraji či okrese najdeme,“ dodává Petr Koděra. „Tenhle seriál vyvrcholí v dubnu, kdy začneme pravidelně zařazovat výsledky z okresních a okrskových kol McDonald’s Cupu. Z těchto utkání budeme zařazovat články, fotografie.“

Stejně jako hráči a příznivci McDonald’s Cupu, i reportéři Deníku se s příchodem května upnou na vrchol ročníku – krajská finále a celorepublikový svátek fotbalu. Zpravodajství z těchto klání se na jejich Facebooku, na webu i v tištěné podobě dočkají největší pozornosti. „Na každém finále budeme mít svoje lidi. Výstupem budou samozřejmě fotky, videa i reportáže v novinách.“

Výsledkový servis už od okresních finále

Velkou výhodou spolupráce s Deníkem je skutečnost, že noviny vycházejí i na okresní úrovni. Na stránky tištěného Deníku se tak, ať už obrázkově, nebo jen textově, dostanou už i vítězové a poražení v okresních kolech. Součástí veškerých vydání navíc bude i novinka McDonald’s Cupu – výsledkový servis. „Na našem webu denik.cz bude banner, který bude odkazovat přímo na stránky McDonald’s Cupu,“ vysvětluje jedna z vůdčích person novin.

10. května navíc vyjde v Deníku po celé zemi velká čtyřstránková příloha k McDonald’s Cupu, jíž bude zaštiťovat zkušený sportovní novinář Jiří Fejgl. „Součástí bude například rozhovor s patronem 21. ročníku turnaje Jaromírem Zmrhalem nebo řada zajímavých příběhů z historie soutěže,“ dodává Petr Koděra.

Ten si spolupráce s turnajem za celý Deník považuje. „Jsme rádi, že u takového projektu můžeme být, protože Deník už ze své podstaty chce psát o nejzajímavějším regionálním dění. Stojím si za tím, že by měl psát nejen o profesionálním sportu, ale i o tom amatérském, a to už od okresních úrovní. V McDonald’s Cupu se navíc spojují dvě důležité oblasti – škola a sport – které v našem deníku chceme pokrývat.“

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám