McDonalds Cup

REPORTÁŽ: Republikové finále McDonald's Cupu bylo učiněným Svátkem fotbalu

3/6/2018

Jak už to tak na Svátek fotbalu bývá, rezervovali jsme si pro republikové finále McDonald’s Cupu nádherné slunečné počasí. I když horko fotbalové kvalitě zrovna neprospívá, kluci a holky si na hlavním stadionu Ústí nad Labem užili parádní dva dny. A když zrovna nekopali do míče, mohli se třeba opalovat…

Vyžití v ústecké aréně však bylo mnohem víc. Organizátoři pro fotbalové šikuly připravili řadu dovednostním atrakcí. Děcka tak mezi zápasy mohla zkoušet nůžky s visícím míčem ve skákacím hradě, hrát jeden na jednoho ve speciálně vytvořeném octagonu nebo pálit na mechanického gólmana, který díky čidlu bleskově reagoval na směr střely. Co vám budeme povídat, zuby si na něm vylámali i náš redaktor a jeden z hlavních organizátorů turnaje.

Hlavní bitvy se ale odehrávaly na fotbalových kolbištích, která se na velké hřiště v Ústí vešla hned čtyři. V jednu chvíli tak na hrací ploše zápasilo přes 40 fotbalových talentů. První hrací den na to dohlížel třeba i Brňák tělem i duší Petr Švancara. „Mercedes“, jak si bývalý fotbalový doyen i sám přezdívá, vyjel na sever Čech podpořit syna.„Cesta z Brna je vždycky na nic, ale o to je lepší se do toho krásného města vracet,“ řekl do mikrofonu na úvod. Hlavní vzkaz měl ale pro fotbalisty. „Je supr, že nejste ve škole a hrajete fotbal. Teď jen zkuste, abyste v budoucnu mohli hrát fotbal i místo práce,“ smál se někdejší útočník Brna nebo Slavie Praha.

V úterý 29. května byly na programu zápasy v základních skupinách. Šestnáct týmů se rozdělilo do čtyřech skupin, kde se hrálo každý s každým. Dva nejlepší pak postoupili do čtvrtfinále, na poražené zbyly duely o 9. až 16. příčku. Úplně všechny mančafty si díky tomu během Svátku fotbalu zahrály šestkrát a o emoce nebylo nouze.Jakmile se rozhořely boje o umístění, byli kluci a holky pohlceni fotbalem až do nejvyšší míry. Tedy až na pár výjimek – třeba když se před zápasem o zlato na hřišti představil tým fotbalových osobností s Milanem Barošem, Pavlem Horváthem, Tomášem Junem nebo stálicí mezi těmi nejlepšími kopáči Jakubem Kohákem.

Tenhle herec, režisér, a kdyby jen trochu chtěl i fotbalový profesionál, však v zakončení měl určité rezervy. „Jednám s několika prvoligovými kluby, a jakmile se dostanu do ideální kondice, podepíšu s některým z nich. Dávám tomu tak šest nebo sedm let,“ předeslal Kuba.

Proti osobnostem se postavil tým McDonald’s, kde v útoku zářil aktivitou PR specialista Adam Rapák. V prvním poločase mu ale střílení gólů šlo zhruba tak jako Jakubu Kohákovi. Probral se, až když trenér týmu Ronald McDonald do kádru naverboval Baroše a Horvátha.Vítěz Ligy mistrů už před pauzou stihl během pár minut zkompletovat hattrick a dal jasně najevo, že nevidí rozdíl mezi přátelským a ostrým zápasem. Hrdinou zápasu se ale stal druhý jmenovaný, který sice coby trenér už nedrží stoprocentní životosprávu, ale v noze má pořád neskutečný cit. Když navíc v penaltovém rozstřelu neproměnil rozhodující penaltu, znovu vyměnil dresy a slavil spolu s vítězi.

A pak už se hrálo o zlaté medaile a mimo jiné i výlet na zápas Borussie Dortmund. Tam se vydají vítkovičtí borci ze ZŠ Klegova, kteří ve finále porazili obhajující ZŠ Sever Hradec Králové 4:1. Bronz beze ZŠ Heyrovského z Olomouce.

Na McDonald’s Cupu ale není vítězů ani poražených. Hlavní totiž je, že si v krásný slunečný den vyrazíme na hřiště, zahrajeme si s kamarády fotbal a zažijeme radost z gólů. Jestli budou tři, nebo osmnáct, na tom přeci zas až tolik nezáleží... :)

Tak zase za rok. Ahóóój!

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám