McDonalds Cup

Začal 22. ročník McDonald’s Cupu!

1/9/2018

Léto je u konce a pro většinu malých fotbalistů a fotbalistek to znamená jednu velmi nepříjemnou povinnost. Zpátky do školních lavic, dávat pozor a psát úkoly. Začátek září ale znamená taky start zbrusu nového 22. ročníku McDonald’s Cupu, takže kluci, holky, máte se na co těšit!

Stejně jako loni začínáme třídními a školními koly, přes které se každý z vás může probojovat do kol okrskových, okresních i krajských, anebo až do samotného celorepublikového finále. To se po třech letech vrací opět na Moravu, 4. a 5. června 2019 ho bude hostit krásný Andrův stadion v Olomouci, kde si před nedávnem zahrála i věhlasná španělská Sevilla.

Sigma Olomouc, která v této aréně hraje domácí zápasy, se přes andaluský tým do základní skupiny Evropské ligy nedostala. Minimálně v šesti zápasech ale můžeme sledovat mimo jiné i Slavii Praha, v jejíž kádru figuruje i jméno, na nějž bychom se měli obzvlášť soustředit. Jan Bořil, obránce Sešívaných a české reprezentace, je totiž naším patronem a 22. ročník McDonald’s Cupu bude zaštiťovat!

Bude tak spolu s dalšími osobnostmi českého fotbalu dohlížet na to, aby se na největším školním turnaji v Evropě hrál dobrý fotbal, padalo hodně gólů a hlavně – aby se hrálo čestně a v duchu fair-play. Na McDonald’s Cupu totiž nejsou vítězi jen šampioni, ale i poražení.

Na hlavní cenu pro absolutního mistra se nicméně můžou těšit jen ti nejlepší. Před dvěma lety jeli vítězové republikového finále McDonald’s Cupu na francouzské EURO na zápas Česko – Španělsko. Loni zavítali na domácí zápas Juventusu a letos se kluci z vítkovické ZŠ Klegova vydají do Dortmundu na utkání tamní Borussie. Na vítěze 22. ročníku taktéž čeká výlet na nádherný zahraniční stadion – jeho jméno vám ale prozradíme v příštích dnech.

Vy už ale můžete začít trénovat teď a udělat všechno pro to, abychom na zájezd vzali právě vás. A když ne, nevadí. Parádní ceny získáte i v soutěži Srdcem spolu, kde vyhrávají ty nejoblíbenější týmy na turnaji. A navíc - McDonald’s Cup je tu hlavně od toho, aby si všichni parádně zasportovali a hezky si ho užili!

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám