McDonalds Cup

ROZHOVOR: Patron mekáče Honza Bořil

18/3/2019

Dnes elitní levý obránce, který válí za Slavii Praha a českou reprezentaci. Dřív ale raubíř, který dělal učitelům na základní škole v Mladé Boleslavi pořádné starosti. Učení šlo stranou, hlavu měl plnou fotbalu. I díky tomu však jako malý klučina vyhrál 5. ročník McDonald's Cupu, a letos, při 22. ročníku, dělá celému turnaji patrona. Jan Bořil.

Jak na McDonald’s Cup vzpomínáš?

Vzpomínám na to moc rád, byli jsme malí, učení šlo stranou, všem šlo jen o fotbal (smích). Klukům to učení šlo trochu líp, mně moc ne. Ale na hřišti jsme si to vydřeli, a proto jsme taky jeden ročník vyhráli.

Vzpomínáš si, kolikrát jsi na McDonald’s Cupu byl?

Já si myslím, že dvakrát. Jednou to byl neúspěch, to jsme nepostoupili, a pak jsme postoupili. Měli jsme dobrou partu a celý 5. ročník jsme vyhráli.

Kolik ti bylo?

Ježíši (smích). Asi deset let. Deset, jedenáct let.

Hraje z vaší třídy fotbal na vysoké úrovni ještě někdo?

Ondra Zahustel, reprezentant, hraje za Spartu. A další hráli třetí ligu, teď hrají divizi, a pak někteří kraj. Hrají ale pořád.

To jste byli talentovaná třída.

Docela jo. Většina byla v Boleslavi, pak třeba někdo odešel na hostování, ale pak se zase vracel, točilo se to. 90, 91, to byly silný ročníky.

Máš kromě vítězství v turnaji ještě nějaké další vzpomínky, které ti vytanou na mysli, když se řekne McDonald’s Cup?

Jídlo (smích). Vím, že když jsme byli malí, tak když jsme viděli mekáč, všichni ho chtěli jíst. Ale ne, vzpomínám si hlavně na kluky, že jsme byli dobrá parta. Milovali jsme a milujeme fotbal, chtěli jsme každý zápas a každý turnaj vyhrát. Nám se to podařilo v 5. ročníku, takže jsme byli šťastní. Zároveň máme vzpomínku, že máme všichni medaile – a máme je doteď.

Myslíš, že ti McDonald’s Cup něco dal do budoucí kariéry?

Určitě. Každý turnaj se počítá, hlavně ty vyhrané. Tehdy jsem byl ještě útočník a střílel jsem hodně gólů. Teď už je moc nestřílím (smích). Ale tehdy jsem dostával sošky za nejlepšího střelce, za nejlepšího hráče. To mě posouvalo směrem kupředu, až jsem to dotáhl takhle nahoru.

Když jsi hrál McDonald’s Cup, tak už jsi hrál zároveň i soutěžní fotbal a mistráky. Na co ses tehdy víc těšil?

Spíš na ten mekáč. Já miluju turnaje, vyřazovací fáze, takže jsme se na ně vždycky těšil.

My jsme nedávno s Honzou natáčeli exkluzivní video na jeho bývalé základní škole v Mladé Boleslavi - a v příštích dnech se na něj můžete těšit i na našem webu!

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám