McDonalds Cup

Matoušek o McDonald's Cupu: Skóroval jsem už jako malý. Ale vždy jsme prohráli

3/4/2019

Jeho jméno znala před rokem jen hrstka fotbalových fanoušků. Teď už je to jiné. Jan Matoušek, hráč Slavie, jenž se po podzimním debutu v Edenu vrátil na krátké hostování „domů“ do Příbrami.

Stojí za pozornost, že talent z proslulé místní líhně se kdysi blýskl na turnaji pro nadějné děti. I on jako malý hrál McDonald's Cup.

„Absolvoval jsem dva ročníky v barvách základní školy Březnice. Naposledy před deseti lety,“ vzpomíná momentálně jedna z největších hvězd českých fotbalových trávníků, která už tehdy patřila k lídrům svého týmu.

„Jako jediný jsem hrál v Příbrami. Ostatní kluci hráli za vesnické fotbalové celky, takže mě brali jako tahouna,“ přiznává Matoušek. Zároveň však dodává: „Akorát já to tak nevnímal.“

Pokud byste se zeptali učitelů, měli by pro něj jen slova chvály. Už jako desetiletý chlapec prokazoval velký potenciál.

Svou hru měl tehdy založenou na podobných atributech, kterými začal v minulé sezoně udivovat českou fotbalovou scénu. „Hrál jsem na pozici útočníka a nastřílel jsem pár gólů. Vlastně se od té doby moc nezměnilo,“ usmívá se.

„Býval jsem rychlý, střílel góly a postupem času jsem tréninkem piloval svoje nedostatky,“ popisuje 20letý ofenzivní univerzál.

Nikdy neslavil postup

Ani jeho góly ovšem výběru ZŠ Březnice nepomohly k překonání první překážky v obou případech vypadl hned s prvním soupeřem.

„Nikdy se nám nepodařilo postoupit. I když jsme žádného velkého úspěchu nedosáhli, vzpomínám na to velmi rád. Byla zábava hrát proti ostatním školám,“ přiznává Matoušek, který se nakonec jako jediný hráč z týmu prosadil do světa velkého fotbalu.

Jeho příběh ukazuje, že v turnajích McDonald's Cupu lze najít skvělé fotbalisty i ve výběrech menších škol, které zrovna nepatří mezi hlavní aspiranty na celkové prvenství. A proto má Matoušek pro všechny letošní účastníky jasný vzkaz. „Určitě do toho jděte naplno a užijte si to. Jde o skvělou možnost ukázat svoje fotbalové schopnosti.“

Článek je převzat z Deníku.

Autor: Karel Smetana

Foto: Ladislav Adámek

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám