McDonalds Cup

Kraj Vysočina ovládla ZŠ E. Rošického z Jihlavy

16/5/2016

Nebe nad Jihlavou chvilkami aprílově plakalo, fotbaloví fanoušci v areálu Na Stoupách však měli k slzám daleko. Malí fotbalisté bojovali jako draci a uznání si stoprocentně zaslouží úplně všichni. Postup do celorepublikového finále však přesto slaví jen jeden tým - v kategorii B (starší) byli nejlepší kopálisti ze ZŠ E. Rošického v Jihlavě.

Kmenoví hráči FC Vysočina Jihlava vyhráli všechny zápasy ve skupině, semifinále i závěrečné finále, zaslouženě si tak v Ostravě zahrají o zájezd na EURO do Francie. "Já jsem hlavně rád, že kluci předvedli dobrý fotbal a nebylo to na náhodu. Hráli jsme po zemi a kombinovali. Předvedená hra mě těší snad ještě víc než výsledek. Kluci samozřejmě McDonald’s Cupem žijí od okrskového kola, takže se nemůžou dočkat Svátku fotbalu," řekl po triumfu trenér vítězů Jonatan Hána.

Rošického základka kategorii B zcela ovládla. Právě v jejích barvách hrál Ondřej Šabach (na fotce uprostřed), nejlepší střelec turnaje a zároveň autor nejrychlejšího gólu. "Dal jsem do toho všechno, takže jsem moc spokojený, že se to vyplatilo. Dobře jsme ale hráli všichni, včetně gólmana. Moc se těším na celorepublikové finále a věřím, že se nám bude dařit i tam," přeje si jedenáctiletý talent.

Nejlepší střelec turnaje Ondra Šabach

Taky v kategorii A (mladší) byli nejúspěšnější fotbalisti ze ZŠ E. Rošického. I oni navíc ve finále porazili stříbrnou partu ze ZŠ Seifertova. Ředitel turnaje Josef Záruba si mimo jiné pochvaloval právě úroveň obou bojů o zlato.

"Atmosféra byla parádní, stejně jako fotbalová úroveň – bylo znát, že se ve finále obou kategorií utkaly sportovní třídy – fotbalová (ZŠ Rošického, pozn. red.) proti hokejové (ZŠ Seifertova, pozn. red.). Je vidět, že kluci mají pravidelný pohyb a sportují," liboval si Záruba.

Na turnaj přijali pozvání i dva speciální hosté z řad prvoligové FC Vysočina Jihlava. Patrik Demeter (na fotce vlevo) a Tomáš Kučera (vpravo) se nejprve všem zájemcům podepsali na kartičky, lahve s pitím i na čela, aby při slavnostním vyhlašování předali vítězům ceny.

A jaké mají pro budoucí hvězdy rady? "Důležité je, aby vás fotbal bavil a měli jste z něj radost. Proto chci pogratulovat nejen vítězům, ale i ostatním zúčastněným," zdůraznil Kučera. Ještě jednodušší je pak klíč dle Patrika Demetera. "Abyste se dostali na vrchol, musíte v první řadě pilně trénovat," vzkázal.

Výsledky

Kategorie B (starší): 1. ZŠ E. Rošického, Jihlava (postup na Svátek fotbalu), 2. ZŠ Seifertova, Jihlava, 3. ZŠ Školní, Velké Meziříčí

Nejlepší střelec: Ondřej Šabach, ZŠ E. Rošického (4 góly)
Nejrychlejší gól: Ondřej Šabach, ZŠ E. Rošického (21. vteřina)

Kategorie A (mladší): 1. ZŠ E. Rošického, Jihlava, 2. ZŠ Seifertova, Jihlava, 3. ZŠ Školní, Velké Meziříčí

Nejlepší střelec: Adam Polanský, ZŠ Seifertova (4 góly)
Nejrychlejší gól: Tomáš Málek, ZŠ Seifertova (25. vteřina)

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám