McDonalds Cup

Náš patron Honza Bořil nasměroval Slavii k titulu!

12/5/2019

Patron 22. ročníku McDonald’s Cupu Jan Bořil má velkou šanci na ten vůbec nejpříjemnější závěr ligové sezóny. Dnes večer hrála jeho Slavia Praha v přímém souboji o český titul s Viktorií Plzeň – a vyhrála 3:1. No a Honza? Svým spoluhráčům výrazně pomohl při dvou gólech a patřil k nejlepším borcům na hřišti.

Slavia byla v zápase prvního s druhým jasně lepší, Plzeň se za celých 90 minut dostala k jediné střele na branku. Přesto byl stav dlouho vyrovnaný. Až deset minut před koncem Honza Bořil z levé strany naservíroval první gól na nohu Lukáši Masopustovi a zařídil tak sešívaným klíčovou první branku.

Levý obránce českého nároďáku se výrazně podepsal i pod třetím gólem Slavie, který padl po bleskovém protiútoku. Honza Bořil poslal nádherný pas do běhu Miňa Stocha, ten si všiml ještě lépe postaveného Ibrahima Traoreho a před ním už zívala odkrytá brána.

Slavia navýšila náskok na druhou Plzeň už na pět bodů – a vzhledem k tomu, že do konce sezóny zbývají tři zápasy, šance na titul jsou veliké. A celý McDonald’s Cup bude Honzovi držet palce, ať to se svým týmem dotáhne až do konce!

Na první gól Slavie se můžete podívat zde, třetí branku, taktéž s Honzovou asistencí, zase tady.