McDonalds Cup

Republikové finále McDonald’s Cupu je tady! V Olomouci a za účasti fotbalových hvězd

3/6/2019

V sobotu jsme sledovali vrchol fotbalové sezóny dospělých v podobě finále Ligy mistrů, no a teď se konečně dostáváme i ke zlatému hřebu fotbalu žákovského. 22. ročník McDonald’s Cupu dospěl do republikového finále, na němž poznáme absolutní šampiony. Hrát se bude v úterý a ve středu 4. až 5. června v Olomouci na Andrově stadionu – a souboj o zlato poběží dokonce i živě na ČT sport.

V květnu na McDonald’s Cupu vyvrcholila krajská finále, která mimo jiné určila právě to, kdo se na republikovém finále porve o mistrovský titul. Z každého kraje postoupil jeden nejlepší tým, s výjimkou Středočeského kraje, který je pro „mekáč“ rozdělený na severní a jižní část. Šestnáctku vyvolených pak doplní ještě pořádající ZŠ Heyrovského. Také olomoucký kraj má proto dva zástupce.

Rozlosování republikového finále – Svátku fotbalu najdete zde. Analýzu účastníků finále naleznete tady.

Finálový program je rozdělen do dvou dní. V úterý odpoledne vše vypukne ve 14 hodin slavnostním nástupem – a pak už si kluci a holky obují kopačky a začne se hrát naostro! První den patří zápasům v základních skupinách, ve středu už přijde na řadu i play-off a zápasy o umístění. Utkání o zlato a titul začne ve 14 hodin a skončí zhruba o půl třetí.

Na absolutního vítěze čeká kromě zlatých medailí i obrovský pohár, který fotbalisté dostanou z rukou legendy českého fotbalu Karla Poborského. Stříbrný i bronzový medailista z mistrovství Evropy navíc šampionům McDonald’s Cupu předá i hlavní cenu turnaje – výlet na zápas domácí zápas AC Milán.

Program republikového finále:

Úterý 4. června

14:00 | slavnostní nástup
14:30 – 17:30 | zápasy v základních skupinách

Středa 5. června

9:00 – 12:00 | zápasy v základních skupinách a play-off
12:00 – 12:30 | pěvecká soutěž tříd – Zelená je tráva
12:40 – 13:30 | exhibiční zápas osobností
14:00 – 14:28 | finále, zápasy o medaile a umístění
14:45 – 15:10 | slavnostní zakončení, vyhlášení výsledků

Od 13:50 začíná dění na McDonald’s Cupu přímým přenosem vysílat ČT sport!

Velmi atraktivní program je nachystaný i pro hráče a hráčky, kteří zrovna budou mít mezi zápasy pauzu. Na Andrově stadionu vyroste speciální Game zóna plná spousty zajímavých atrakcí a dovednostních soutěží o řadu drobných cen. K dispozici bude půjčovna zbrusu nových kopaček nebo interaktivní kopací stěna. Game zóna bude otevřena oba hrací dny – v úterý od 14 do 18 hodin, ve středu od 9:30 do 12:40.

Pozornosti by určitě nemělo uniknout ani pěvecké vystoupení olomouckého Domu dětí a mládeže. To se rozezní ve středu dopoledne a naváže na něj pěvecká soutěž tříd. Kluci a holky zazpívají fotbalovou hymnu Zelená je tráva a ti nejlepší se také mohou těšit na zajímavé ceny.

V exhibičním zápase osobností si zahrají i medailisté z Eura 2004

To ale rozhodně není všechno. Jedním z vrcholů dvoudenního programu je exhibiční zápas týmu McDonald’s Cup proti mužstvu osobností, ve kterém nastoupí řada bývalých i současných (nejen) sportovních hvězd. Utkání začíná ve středu ve 12:40.

Dres obléknou třeba Jaromír Blažek, Marek Heinz a David Rozehnal, kteří před patnácti lety na evropském šampionátu dotáhli českou reprezentaci až do semifinále. Chybět nebude ani tradiční účastník exhibičních zápasů Pavel Horváth, po jehož boku nastoupí i jeho syn Patrik. Ratolesti přivezou i plzeňský stoper Roman Hubník a David Rozehnal – vzniknou tak hned tři rodinné tandemy.

Hvězdný výběr doplní i současná opora Sigmy Olomouc Vít Beneš, Marek Bakoš nebo brněnský fotbalový guru Petr Švancara. Zahrají si také hokejisté HC Olomouc Jan Lukáš a Jan Káňa, jež doplní mimo jiné herec a režisér Jakub Kohák. Nemusíme se tak bát, že by na hřišti nebylo o zábavu postaráno.

Tak na viděnou 4. a 5. června na Andrově stadionu v Olomouci!

FOTO: Deník/Petra Pášová

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám