McDonalds Cup

Ostrava bude mít na Svátku fotbalu dvojí zastoupení

18/5/2016

Svátek fotbalu už zná pět účastníků a je jisté, že hned dva z nich nebudou muset do Ostravy dlouze cestovat. Kromě pořádající ZŠ Šoupala totiž včera na celorepublikové finále postoupili kluci ze ZŠ Klegova.

Vítkovická základka ve finále starší kategorie B porazila borce z Hlučína. 30. a 31. května si tak kluci zahrají mimo jiné i o zájezd na EURO do Francie.

„Úroveň na krajském finále byla vysoká, hráli jsme proti šikovným klukům z Jičína, Hlučína nebo Frýdku-Místku. Postup do celostátního finále pro nás rozhodně nebyla povinnost, velmi si ho ceníme,“ řekl po rozhodujícím utkání trenér vítězů Radek Halamíček.

Oporou Klegovy základky byl jedenáctiletý Matthew Strnad, nejlepší střelec turnaje. Víc než svého individuálního úspěchu si ovšem cení postupu týmu na Svátek fotbalu. „Moc se na to těšíme, snad se nám bude dařit i ve velkém finále.“

Krajský turnaj byl ochuzen o „líheň“ ostravského Baníku, která měla účast na Svátku fotbalu jistou jakožto pořádající škola. ZŠ Šoupala se tak musela spokojit s triumfem v mladší kategorii A (foto níže), kde suverénně prošla všemi zápasy bez jediné porážky.Těm nejlepším předávali medaile, poháry a věcné ceny fotbalisti Baníku Ostrava. Kromě gólmana a kapitána Vojty Šroma také Tomáš Vengřínek a Namir Alispahič. Všichni tři se navíc malým kopálistům po turnaji ochotně podepisovali.

Losování ve společnosti vítěze Ligy mistrů

Po turnaji se kluci, kteří postoupili na Svátek fotbalu, zúčastnili i tiskové konference a slavnostního losování. „Můžu odpřisáhnout, že míčky nejsou nahřáté,“ zavtipkoval Marek Jankulovski, jenž zkušeně lovil míčky z poháru a svedl ve finále obě ostravské školy do jedné skupiny.

Jeden z nejlepších fotbalistů historie české reprezentace sám McDonald’s Cup jako aktivní fotbalista nestihl – o to víc si teď turnaje cení. „Je to především skvělé zpestření mimo školu, hráči dostanou super ceny a odnesou si krásné zážitky. Turnaj dá školám možnost změřit síly mezi sebou, k čemuž jindy nemají příležitost.“Jankulovski navíc na konci května spolu s dalšími osobnostmi českého fotbalu vystoupí na Svátku fotbalu v exhibičním utkání. Na setkání s bývalými spoluhráči se těší. „Nevím, jestli se dostanu do užší nominace, ale pokud ano, rád si zahraju,“ smál se. „Tyhle akce, obzvlášť když jsou spojené s dětmi, nemají chybu,“ dodal vítěz Ligy mistrů s AC Milán.


Výsledky


Kategorie B (starší): 1. ZŠ Klegova, Ostrava, 2. ZŠ dr. M. Tyrše, Hlučín, 3. ZŠ Jugoslávská, Ostrava

Nejlepší střelec: Matthew Strnad, ZŠ Klegova
Nejrychlejší gól: Petr Kudlík, ZŠ dr. M. Tyrše

Kategorie A (mladší): 1. ZŠ Šoupala, Ostrava, 2. ZŠ Mořkov, 3. ZŠ Klegova, Ostrava

Nejlepší střelec: Jan Macháč, ZŠ Mořkov
Nejrychlejší gól: Kristián Mička, ZŠ Mořkov

Los základních skupin Svátku fotbalu:

Skupina A: Ústecký kraj, Plzeňský kraj, Jihočeský kraj, Středoočeský kraj - sever
Skupina B: ZŠ Klegova, Ostrava, Středočeský kraj - jih, Jihomoravský kraj, ZŠ J. Šoupala, Ostrava
Skupina C: Olomoucký kraj, Liberecký kraj, ZŠ E. Rosického, Jihlava, Praha
Skupina D: ZŠ Pardubice-Ohrazenice, Královéhradecký kraj, ZŠ Komenského II Zlín, Karlovarský kraj

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám