McDonalds Cup

McDonald’s Cup v České televizi: Ohlédnutí za 22. ročníkem

6/9/2019

Je září a největší fotbalový turnaj pro děti na prvním stupni základních škol opět startuje. McDonald’s Cup spustil už 23. ročník, do kterého se znovu zapojí tisíce týmů a desítky tisíc kluků a holek. Že je o co stát, se můžete spolu s námi přesvědčit i ve vysílání České televize. Na ČT sport se v sobotu 7. 9. ve 14:15 ohlédneme za tím, jak jsme si užili ročník minulý!

Sobota je na sportovní události nesmírně nabitá. O půl 11 začíná klíčový osmifinálový zápas na basketbalovém mistrovství světa mezi Českem a Brazílií, no a v 15 hodin vykopávají i fotbaloví reprezentanti v kvalifikaci na Euro. Než ale duel v Kosovu započne, nastává vhodná příležitost se na něj příslušně naladit. A jak jinak než sledováním borců, kteří budou za nároďák kopat za deset, za patnáct let?

V uplynulém ročníku, který vyvrcholil republikovým finále v Olomouci, nejvíc zazářili mladí fotbalisté ze Šumperka. Právě ZŠ Sluneční měla loni nejšikovnější kluky, kteří si došli až pro zlaté medaile, nádherný pohár a hlavní cenu pro vítěze – výlet do San Sira na domácí zápas AC Milán.

McDonald’s Cup, to však není jen velké finále. Dostat míč do branky se snaží po celé republice – v krajských, okresních nebo okrskových kolech – no a někde zápolí dokonce i na úrovni škol a tříd. Fotbal je totiž úplně pro všechny. Záběry z 22. ročníku turnaje zkrátka dokonale dokreslí sobotní sportovní den, tak si včas nezapomeňte naladit kanál ČT sport!

Co: Reportáž z 22. ročníku McDonald’s Cupu
Kde: ČT sport
Kdy: V sobotu 7. 9. ve 14:15, před zápasem české reprezentace v Kosovu

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám