McDonalds Cup

Patroni McDonald’s Cupu jdou do boje v Lize mistrů

16/9/2019

McDonald’s Cup získal pro 23. ročník dva velmi zvučné patrony. Turnaj zaštiťují jak trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský, tak jeho svěřenec Vladimír Coufal. Oba dva nyní čeká životní zkušenost na trávnících nejprestižnější klubové soutěže – Ligy mistrů. Začínají už v úterý večer v Miláně na slavném San Siru.

McDonald’s Cup je největším fotbalovým turnajem pro žáky prvních stupňů základních škol v Česku, a jako takový samozřejmě potřebuje, aby jej reprezentovala skutečná hvězda. V minulosti tak na pozici patrona stanuli Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Petr Čech nebo Vladimír Darida.

No a letos, u příležitosti ročníku číslo 23, jsou v roli patronů hned dva muži. Jindřich Trpišovský bude dohlížet na to, aby ze sebe všichni malí fotbalisté a fotbalistky na trávnících po celé republice vydávali to nejlepší; Vladimír Coufal jim pak může ukázat, jak se to dělá, přímo na hrací ploše. Dokonalá symbióza.

Jindřich Trpišovský představuje momentálně nejprogresivnějšího kouče v zemi. Jeho umu si všímá celý fotbalový svět, obzvlášť po jarní jízdě Evropskou ligou, při níž Slavia vyřadila slavnou Sevillu a na hřišti Chelsea dokázala nastřílet tři góly. Eden Hazard, N’Golo Kanté a spol. se chvílemi mohli jen s údivem ohlížet.

Vladimír Coufal se pak mezitím propracovává dokonce do základní sestavy české reprezentace, která se pere o účast na EURO 2020. Teď čeká oba Slávisty další velký test – po 12 letech totiž pomohli pražskému celku postoupit mezi absolutní evropskou elitu. Do Ligy mistrů.

Jejich pouť začíná už v úterý v 18:55 na hřišti Interu Milán, a rozhodně nepůjde o nic snadného. Vždyť Nerazzurri vede vítěz Serie A i Premier League Antonio Conte, v jeho kádru hrají takové hvězdy jako Diego Godín nebo Romelu Lukaku – a tihle všichni momentálně vedou italskou ligu.

Proto je potřeba, abychom všichni naším patronům pomohli a podpořili je alespoň u televizních obrazovek. Věřte, že slávistickým borcům naše energie poslouží i přímo na trávníku!

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám