McDonalds Cup

Naši patroni vyválčili v Miláně cenný bod

18/9/2019

Slavia Praha vstoupila do Ligy mistrů na hřišti věhlasného Interu Milán. Ten momentálně vede italskou ligu, má v kádru řadu hvězd a brousí si zuby na postup ze skupiny. Sešívaní však s výraznou pomocí patronů 23. ročníku McDonald’s Cupu uhráli na San Siru bod za remízu 1:1, a to byli ještě hodně blízko vítězství! Jindřich Trpišovský a Vladimír Coufal každopádně můžou slavit. A my s nimi.

Před zápasem by Slavia remízu jednoznačně brala. První zápas v Lize mistrů po 12 letech, a ještě k tomu na tak horké půdě, to není jen tak. Jenže skutečnost na hřišti ukázala, že se tým z Edenu může měřit s jakýmkoli soupeřem – včetně Interu.

Slavia byla většinu zápasu lepší, média i sociální sítě po celé Evropě ji v průběhu utkání vynášela do nebes. A naopak domácí za jejich pasivitu zatracovala. Bez nadsázky lze říct, že slovutný Inter na nadšené lídry české ligy chvilkami nestačil.

Proto, když Peter Olayinka v 63. minutě otevřel skóre, nebylo se úplně čemu divit. Slávisté byli dokonce blízko i druhému gólu a zpětně je určitě mrzí, že v zakončení nebyli důslednější. Inter totiž v závěru zatopil pod kotlem a v nastaveném čase i s trochou štěstí vyrovnal na konečných 1:1.

Slavia každopádně zanechala v Lize mistrů na úvod skvělý dojem a velká pocta patří především trenérovi a patronovi 23. ročníku McDonald’s Cupu Jindřichu Trpišovskému. Svůj tým, včetně pravého obránce a našeho druhého patrona Vladimíra Coufala, připravil na Inter dokonale a my se jen těšíme na další vystoupení. S tímhle se totiž rozhodně není čeho bát!

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám