McDonalds Cup

Patron Coufal proti Anglii. Poradí si se Sterlingem a Kanem?

10/10/2019

Reprezentační přestávka není u klubových fanoušků dvakrát oblíbená. Ti čeští se ale můžou těšit na velkou fotbalovou podívanou. Do Prahy totiž přijede slovutný Albion, který překypuje hvězdami Premier League. A proti nim se postaví také patron 23. ročníku McDonald’s Cupu Vladimír Coufal, před nímž stojí velmi těžký úkol. Jak zvládne nápor anglických ofenzivních hvězd?

Dávno pryč jsou doby Wayna Rooneyho, který už coby teenager válcoval obrany po celém světě. A po jeho éře útočná údernost Anglie na čas upadla. S tím je ale konec. Harry Kane, Raheem Sterling, Jadon Sancho… tohle jsou už nyní hvězdy světového formátu s cenovou přes 100 milionů eur, tedy víc než 2,5 miliardy korun.

Anglická reprezentace navíc nyní těží i z výjimečně kvalitní mládeže v Chelsea, která plus mínus premiérově do národního týmu vysílá Masona Mounta a Tammyho Abrahama. První oslňuje Premier League svou ofenzivní všestranností, ten druhý je pro změnu nejlepší střelec celé ligy. Manažer Albionu Gareth Southgate zkrátka má z čeho vybírat.

A proti nim nyní stojí český tým – s vědomím že ve Wembley letos v březnu prohrál jasně 0:5. První vzájemný souboj v kvalifikaci o účast na Euru 2020 proseděl patron Vladimír Coufal jen na lavičce, ale tentokrát se s ním počítá do základní sestavy.

Celý McDonald’s Cup drží Vláďovi palce, aby dokázal Sterlinga či Kanea ubránit se ctí a pomohl českému národnímu týmu uhrát proti Anglii dobrý výsledek. Účast na mistrovství Evropy je blízko – a kdo ví – fotbalový míč je kulatý – třeba bude „Cuf“ příští léto taky pózovat s pohárem.

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám