McDonalds Cup

Srdcem spolu proti Anglii. Zářili i patroni McDonald’s Cupu

16/10/2019

V pátek večer se stal Eden českým fotbalovým rájem. Reprezentace nastoupila proti jednomu z nejlepších týmů Evropy – vždyť v dresu Anglie nastupují takové hvězdy jako Harry Kane, Raheem Sterling nebo Jadon Sancho. Náš nároďák ale ukázal, co znamená mít lví srdce, a i s několika současnými a bývalými patrony McDonald’s Cupu Angličany porazil 2:1.

Zápas na vlastní oči sledoval i vítězný tým soutěže Srdcem spolu z Olomučan. Pro většinu z nich to byl největší fotbalový zážitek – a výsledek tomu napomohl dvojnásob. „Kluci se neuvěřitelně těšili, už 14 dní před zápasem se o ničem jiném nemluvilo. Byli jak v transu, úplně paf,“ popsal Miroslav Žáček, který tým Kajesy do Prahy doprovázel.

Pochvaloval si i přístup pořadatelů, kteří třináct malých fotbalistů i jejich doprovod vpustili na stadion příslušným vchodem a přímo v útrobách jim dovolili sledovat rozcvičku z bezprostřední blízkosti hrací plochy. „Kluci si udělali fotky, prostě perfektní se vším všudy. Maminky a tatínkové dokonce říkali, že to pro děcka byl jejich nejlepší den v životě.“

Češi přitom do utkání nevstoupili ideálně a už v páté minutě prohrávali 0:1 po úspěšném pokutovém kopu Harryho Kanea. Jenže záhy bylo opět vyrovnáno, když se po rohovém kopu Jankta se štěstím prosadil Brabec.  To samozřejmě probralo i české fanoušky v ochozech, kteří jinak zaostávali za hřmotným kotlem Albionu.

Výjimku tvořil právě hlouček hochů z Olomučan, jejichž hlasivky byly k neutahání. „Kluci fandili pořád, zpívali hymnu, pokřiky, hlavně ‚kdo neskáče, není Čech‘. Dospělí na ně koukali, jedna paní dokonce říkala, že jsme vyhráli jenom proto, že tam kluci byli,“ vzpomínal s úsměvem Žáček, který v Olomučanech dělá místostarostu a zároveň trénuje mladší přípravku.

Naši fotbalisté se skutečně prali jako praví lvi a v Edenu podali jeden z nejlepších výkonů za dlouhá léta. V základní sestavě k radosti McDonald’s Cupu nechyběl patron 23. ročníku Vladimír Coufal. Na pravé straně obrany bojoval ze všech sil, podstupoval nesmírně náročné souboje s Raheemem Sterlingem a vedl si skvěle. Dle statistického serveru WhoScored.com přes Vláďu za celý zápas nedokázal projít ani jednou.

Podobně výborně se jevil i patron minulého ročníku McDonald’s Cupu Jan Bořil, taktéž obránce, avšak pro změnu levý. I on měl proti sobě těžkou váhu – jednoho z nejtalentovanějších hráčů planety Jadona Sancha z Dortmundu, takže se s ním dobře zná ze vzájemného zápasu s Borussií. Taky Honza zanechal skvělý dojem a začíná patřit ke klíčovým mužům Šilhavého party.

Party, která skvělý výkon proti Anglii korunovala pět minut před koncem. Lukáš Masopust zatáhl míč na pravé straně, Vladimír Darida – patron pro změnu 19. ročníku McDonald’s Cupu – skvěle strhl obránce na přední tyč, no a zcela volný Zdeněk Ondrášek hned při prvním utkání za nároďák vstřelil vítězný gól.

„Po tom gólu na 2:1 se kluci samozřejmě radovali nejvíc, skákali, objímali se,“ sdílel emoce vítězů soutěže Srdcem spolu Miroslav Žáček. V 90. minutě na hřiště přišel také patron 21. ročníku turnaje Jaromír Zmrhal. Naplno si tak užil pozápasové oslavy i spolu s týmem Kajesy. „Chtěl bych celému McDonald’s Cupu poděkovat za to, co – především v té nefotbalové soutěžní části – pro děti dělá. Je to vážně úžasné, kluci mají zážitek na celý život,“ zakončil Žáček.

A o čem soutěž Srdcem spolu je?

McDonald’s Cup je turnajem pro všechny kluky a holky, no a je jasné, že někteří jsou na tom fotbalově lépe než ti ostatní. I ti, kteří nesloží nejsilnější tým, však mohou soutěžit o ceny právě v Srdcem spolu, a to prostřednictvím posílání fanouškovských vzkazů. I pro 23. ročník jsou ve hře zajímavé ceny, ať už fotbalový kemp pro celý tým, lístky na zápas české fotbalové reprezentace nebo kamera GoPro Hero 7 Black.

Foto: Miroslav Žáček

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám