McDonalds Cup

Jižní Moravu bude na Svátku fotbalu reprezentovat ZŠ Otevřená z Brna

18/5/2016

Většinu dne se nad Brnem obloha mračila. Sluníčko se schovávalo, fotbalové hvězdičky však zářily naplno. V Jihomoravském kraji vystoupali až na vrchol kluci ze ZŠ Otevřená v Brně-Žebětíně, mladší kategorii ovládli šikulové z brněnské Čejkovické základky.

Svátek fotbalu už zná téměř polovinu týmů, které si to rozdají o celorepublikové prvenství. Jihomoravský kraj bude v Ostravě reprezentovat ZŠ Otevřená – nutno však dodat, že měla v areálu ZŠ Janouškova častokrát namále.

V semifinále i finále totiž žebětínští hoši vyhráli až na penalty. „Vůbec jsme je před turnajem netrénovali, štěstíčko bylo dneska na naší straně,“ přiznal trenér Igor Kos. „Musím tuhle partičku pochválit. Na penalty řada z nich nechtěla jít, bylo vidět, že bojují s vlastní hlavou. Kluci si ale šli za vítězstvím naplno a vyplatilo se to.“Brněnské krajské kolo bylo vůbec prvním finále, kde se utkalo v obou kategoriích hned osm týmů. Delší program se však na publiku nepodepsal. „Nálada byla vynikající, hlavně kluci si turnaj moc užili,“ prohlásil spokojeně ředitel turnaje Tomáš Němčanský.

Vysoký počet penaltových rozstřelů zaujal i jeho. Hned čtyři vyřazovací zápasy musela rozhodnout obávaná ruleta. „Dramatické závěry atmosféru ještě víc vyburcovaly. Byly vidět slzy radosti i smutku, ale to ke sportu zkrátka patří. Kluci hráli na hranici svých možností.“

V mladší kategorii A se radovali fotbalisté ze ZŠ Čejkovické v Brně (viz foto níže). Na Svátek fotbalu sice nepojedou, ale poháru i věcných cen si užijí dosyta. Malým borcům je předávali hráči Zbrojovky Brno Antonín Vávra a Jakub Šural, nechyběl ani starosta Brno-sever Martin Maleček. „Věřím, že v Žebětíně poteče dětské šampaňské proudem,“ řekl na slavnostním vyhlašování.Výsledky

Kategorie B (starší): 1. ZŠ Otevřená, Brno, 2. ZŠ Boskovice, 3. ZŠ JUDr. Josefa Mareše, Znojmo

Kategorie A (mladší): 1. ZŠ Čejkovická, Brno, 2. ZŠ Brankovice, 3. ZŠ Zbýšov u Brna

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám