McDonalds Cup

VIDEO: Holky na McDonald’s Cupu

29/1/2020

Fotbal, to rozhodně nejsou jenom chlapi pobíhající po hřišti. Nejpopulárnější sport na světě hrají taky dívky a ženy a třeba loňské mistrovství světa bylo důkazem, že mnohdy i lépe než leckteří muži. Do vrcholového fotbalu se navíc mezi ženami dá dostat už ve velmi nízkém věku. Tak jako v případě prvoligových hráček, které na základní škole kopaly do míče v McDonald’s Cupu.

McDonald’s Cup už se hraje třiadvacátým rokem a jak vidno, je dokonalou branou k velkému fotbalu. Co mají společné Tereza Kožárová, Tereza Prokůpková a sestry Nela a Aneta Sovákovy? Hrají první ženskou fotbalovou ligu. A dál? Začínaly v McDonald’s Cupu.

Největší fotbalový turnaj na úrovni základních škol není jen výsadou kluků. Holky mu naopak často dokážou dodat ten správný drajv a nasazení.

„Fotbalové emoce jsou stejné pro kluky i pro holky. Já se domnívám, že tu radost z vítězství, z úspěchů si dívky užijí úplně stejně a jejich nasazení a zarputilost pro hru se klukům mnohdy vyrovná a možná je někdy dokonce i předčí,“ zdůraznil předseda FAČR Martin Malík.

Loni se na „mekáči“ ukázalo víc než 1 300 odvážných slečen. Dokážeme tohle skvělé číslo letos překonat? My doufáme, že ano!

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám