McDonalds Cup

Pavel Nedvěd patronem 20. ročníku McDonald’s Cupu

18/9/2016

McDonald's Cup má 20 let a k oslavám si přizval největší osobnost české fotbalové historie. Patronem 20. ročníku není nikdo jiný než nejlepší fotbalista Evropy a držitel Zlatého míče za rok 2003 Pavel Nedvěd!

Po opoře české reprezentace Vladimíru Daridovi tak McDonald’s Cup získal náhradu více než rovnocennou. Pavel Nedvěd je považován za nejlepšího fotbalistu historie českého i československého fotbalu – v nejlepší formě pak platil dokonce za nejlepšího hráče planety. Reprezentaci dotáhl ke stříbrným medailím na Euru 1996 a bronzovým na témže šampionátu o osm let později.

Než se vydal ovládnout italský fotbal, začal Nedvěd svoji bohatou kariéru v Dukle Praha, odkud se záhy přesunul do Sparty. O čtyři roky a tři tituly později už kopal neúnavný záložník s typickou blonďatou hřívou za římské Lazio, jež v roce 2000 dovedl k vysněnému triumfu v Serii A. Před Pavlovým příchodem čekalo Lazio na domácí titul šestadvacet let – a od té doby žádný další nezískalo.

Nejlepší roky kariéry ovšem strávil v Juventusu. S ním dosáhl až na finále Ligy mistrů, no a z vítězství v italské lize radoval hned čtyřikrát. Dvě z nich ovšem byly Bianconeri odebrány kvůli korupční aféře spojené s ovlivňováním zápasů.

Nedvěd však v klubu setrval i po přeřazení do druhé ligy a za svoji nesmírnou loajalitu je odměňován dodnes. V roce 2012 byl zvolen do představenstva Juventusu, před rokem jej pak dokonce jmenovali viceprezidentem klubu.

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám