McDonalds Cup

Mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let bude letos v ČR

3/3/2017

Již na začátku května odstartuje největší ženská fotbalová akce, která se kdy konala na území České republiky – mistrovství Evropy hráček do 17 let, které od 2. do 14. května hostí stadiony v Plzni, Příbrami, Domažlicích a Přešticích.

O titul bude na českém území usilovat osm týmů, mezi nimiž nebude chybět ani domácí soubor vedený vicemistrem Evropy z roku 1996 Karlem Radou.

FAČR pro fanoušky chystá řadu doprovodných akcí, po vzoru olympijských parků zorganizuje v hracích městech během turnaje také fotbalové Festivaly zábavy a sportu.

„Jejich příprava nás teď zaměstnává ze všeho nejvíce, inspirovali jsme se olympijskými parky, které během Her měly v České republice velký úspěch. Také naše festivaly nabídnou během turnaje všem fanouškům mnoho sportovního vyžití. Chystáme také soutěž kapel,“ říká Tereza Doušová, vedoucí projektu ME WU17 v České republice.

„Pracujeme také na promoakcích a propagaci, zaměřujeme se na základní a střední školy ve Středočeském a Plzeňském kraji. Důležitou součástí příprav je také kontrola připravenosti jednotlivých stadionů – v našem případě se to týká především Domažlic a Přeštic, kde dochází v souvislosti s pořádáním ME k poměrně významným rekonstrukcím,“ dodala Doušová.

Důležitá data? V neděli 2. dubna skončí kvalifikační fáze Elite Round, po níž bude rozhodnuto o sedmi postupujících týmech na šampionát do České republiky. A 7. dubna budou po slavnostním losovacím aktu v Plzni narýsovány i základní skupiny turnaje. Český tým odstartuje závěrečnou část přípravy 17. dubna, kouč Rada český výběr vezme na týdenní soustředění do jabloneckých Břízek.

„Získání pořadatelství mistrovství Evropy hráček do 17 let znamená velký mezník pro celý český ženský fotbal. Dlouho jsme na takový okamžik čekali. Šampionát na domácí půdě bude znamenat hodně pro rozvoj ženského fotbalu u nás jako takového. Slibujeme si od mistrovství zvýšení popularity ženského fotbalu i členské základny,“ podotkla Dagmar Damková, ředitelka turnaje ME WU17.

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám