McDonalds Cup

V Plzni se losovalo. Pavel Horváth určil skupiny na Svátku fotbalu

18/5/2017

Složení základních skupin vzniklo v útrobách plzeňské Doosan Arény, kde se na konci května odehrají rozhodující zápasy celého McDonald`s Cupu. Míčky lovil z osudí patron 16. ročníku turnaje a legenda Viktorie Plzeň Pavel Horváth, jenž se zúčastní i samotného republikového finále.

Zahraje si v exhibičním utkání, mimo jiných i s Pavlem Nedvědem, tváří aktuálního 20. ročníku. „Moc se na to netěším, Pavel má totiž na rozdíl ode mě pořád dobrou figuru,“ zavtipkoval Horváth.

Jako malý se podobných soutěží účastnil moc rád, podle svých slov totiž pokaždé vyhrál. „Klukům samozřejmě závidím, já jsem bohužel už trochu vyrostl. Takhle velký turnaj jsem jako školák nikdy nehrál.“

McDonald`s slaví jubileum „Přesně před dvaceti lety jsme se sešli při první tiskové konferenci. Netušili jsme, co se z turnaje za ty dvě dekády stane. Teď stojíme před otázkou, co budeme dělat dalších dvacet let,“ řekl generální sekretář AŠSK Ladislav Petera, který stojí za úplnými počátky turnaje.

Zítra nás čekají další krajská finále, včetně toho v Plzni. Ta tak bude mít na Svátku fotbalu vedle pořádající 33. ZŠ Terezie Brzkové dvojí zastoupení. Dnes jsme se dověděli už i složení základních skupin tohoto celorepublikového finále McDonald`s Cupu.

Los Svátku fotbalu (30. a 31. května v Plzni):

Skupina A
Středočeský kraj – sever (ZŠ T. G. M Poděbrady)
Ústecký kraj (ZŠ Děčín, Kamenická)
Pardubický kraj
Královehradecký kraj

Skupina B
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Plzeňský kraj
Zlínský kraj

Skupina C
Město Praha (ZŠ Marjánka)
Liberecký kraj (ZŠ Liberec, Dobiášova)
Karlovarský kraj (ZŠ Sokolov, Pionýrů)
Jihomoravský kraj

Skupina D
33. ZŠ Terezie Brzkové Plzeň
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina
Středočeský kraj - jih

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám