McDonalds Cup

Svátek fotbalu se blíží, Pavel Nedvěd už je na cestě!

22/5/2017

Když všechno začalo, na jubilejní 20. ročník McDonald’s Cupu se chystalo skoro šest tisíc týmů, za které od září až do dnešního dne nastoupilo na 80 tisíc kluků a holek z celé republiky. 30. a 31. května si však na Svátku fotbalu v Plzni o pohár pro absolutního vítěze zahraje pouze 16 nejlepších týmů. V čele bývalých reprezentantů a fotbalových hvězd na to bude dohlížet patron turnaje Pavel Nedvěd, mimo jiné také hlavní osobnost exhibičního utkání. Další slavné osobnosti, které se zúčastní exhibičního utkání, jsou např. youtuber Jirka Král, Pavel Horváth, Vladimír Šmicer, Vladimír Darida nebo Jakub Kohák.

Na závěr května se ti nejlepší malí fotbalisté a fotbalisti z celé České republiky sejdou v Doosan Aréně, kde svoje domácí zápasy hraje Viktoria Plzeň. Svátek fotbalu se týká vždy jen jednoho týmu z každého kraje – pouze plzeňský bude mít dvojí zastoupení, jelikož 33. ZŠ Terezie Brzkové má coby pořadatel účast jistou.

Družstva jsou rozděleny do čtyř skupin po čtyřech, první zápasy jsou na programu v úterý 30. května hned po slavnostním nástupu ve 14 hodin. Z každé skupiny postupují dva nejlepší týmy do čtvrtfinále a bojů o medaile – ty začínaji druhý hrací den. Ani poražení však nekončí, hrát se bude i o 9. až 16. místo, a to stejným systémem. Ve středu 31. května se začíná už o půl desáté dopoledne, finálový zápas, jehož vítěz pojede na domácí zápas Juventusu do Turína, vypukne ve 14:00. 

Svátek fotbalu McDonald’s Cupu ale nebude jen o velkých fotbalových soubojích. Návštěvníci se můžou těšit na exhibiční utkání, které bude napěchované bývalými reprezentanty v čele s držitelem Zlatého míče a patronem 20. ročníku turnaje Pavlem Nedvědem! Zápas začne 31. května ve 12:40.

Pro malé fotbalisty jsou v průběhu celé dvoudenní oslavy fotbalu přichystány bohaté volnočasové aktivity, děti se tedy nebudou nudit ani ve chvíli, kdy zují kopačky.

Podrobný rozpis obou finálových dnů najdete ZDE.

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám