McDonalds Cup

McDonald’s Cup vyhrála ZŠ Sever z Hradce Králové!

1/6/2017

Je dobojováno! Jubilejní 20. ročník McDonald’s Cupu pro holky a kluky ze základních škol dospěl do svého vrcholu. Velké finále vyhrála v plzeňské Doosan Areně i za přítomnosti patrona turnaje Pavla Nedvěda ZŠ Sever z Hradce Králové, která v boji o zlato porazila pořádající 33. ZŠ T. Brzkové. Kromě krásného poháru se malí fotbalisté můžou těšit i na výlet do Turína, kde budou svědky domácího zápasu slavného Juventusu!

Pavel Nedvěd potěšil malé fotbalisty a fotbalisty už ve středu po poledni, kdy s Vladimírem Daridou, Vladimírem Šmicerem, Pavlem Horváthem nebo i Kubou Kohákem a Jirkou Králem nastoupil k exhibičnímu utkání hvězd proti týmu McDonald’s. Slavnostní výkop provedli trenér české reprezentace Karel Jarolím spolu s koučem naší jednadvacítky Vítězslavem Lavičkou.

Pravý vrchol ale přišel později, v absolutním finále proti sobě nastoupily ZŠ Sever z Hradce Králové a 33. ZŠ T. Brzkové z Plzně. Očekávaný duel o titul skončil překvapivě hladkým vítězstvím Královehradečáků 11:1.

Hned pět gólů v zápase nasázel tahoun ZŠ Sever Adam Binar, jenž vyhrál také tabulku střelců celého turnaje a těší se především do Itálie. „Je to super. Jet na Juventus pro nás byla velká motivace. Moc se tam těším a taky na to, že pár dnů nepůjdeme do školy,“ pověděl elitní hradecký kanonýr.


Konečné pořadí republikového finále 20. ročníku McDonald’s Cupu:

 1. ZŠ Sever, Hradec Králové
 2. 33 ZŠ T. Brzkové, Plzeň
 3. ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště
 4. ZŠ Pionýrů, Sokolov
 5. ZŠ Marjánka, Praha
 6. ZŠ Heyrovského, Olomouc
 7. ZŠ T. G. Masaryka, Poděbrady
 8. ZŠ Husova, Tábor
 9. ZŠ Kylešovice, Opava
 10. ZŠ U Stadionu, Chrudim
 11. ZŠ V Sadech, Havlíčkův Brod
 12. ZŠ Dobiášova, Liberec
 13. ZŠ Březové Hory, Příbram
 14. ZŠ Kamenická, Děčín
 15. ZŠ Janouškova, Brno
 16. ZŠ Josefa Hlávky, Přeštice

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám