McDonalds Cup

Vítěz McDonald’s Cupu pojede na domácí zápas Borussie Dortmund!

25/9/2017

Kluci, holky, fotbalisti, fotbalistky. McDonald’s Cup je především o radosti ze hry, kamarádství a dobré partě na trávníku. Co si ale budeme povídat, motivace pro ještě větší zápal do fotbalu není nikdy dost! No a letos se šampioni můžou těšit na opravdovou bombu. Vítěz 21. ročníku McDonald’s Cupu se pojede podívat na domácí zápas Borussie Dortmund!

Jeden z nejslavnějších fotbalových týmů světa asi není potřeba představovat příliš do hloubky. Nedávní mistři německé Bundesligy a finalisté Ligy mistrů, kteří mají v kádru nepřeberné množství hvězd a reprezentantů ze všech koutů planety. To hovoří samo za sebe. Abyste se však mohli těšit ještě víc a měli při zápasech před očima zcela konkrétní vidinu, pojďme si o Borussii Dortmund říct ještě něco.

Asi to nejúžasnější, na co se můžete těšit, je nezaměnitelná atmosféra přímo na tribunách. Ještě aby ne, Westfalenstadion má více než 80 tisíc sedaček a věrní fanoušci Borussie jsou svými chorály a show při zápasech pověstní. Ne nadarmo je právě Dortmund nominován asociací FIFA pro cenu za ty vůbec nejlepší příznivce v evropském fotbalu.

Klub, jehož typické barvy jsou žlutá a černá, je v Česku moc dobře znám i proto, že za něj v minulosti nastupovali dva naši reprezentanti – Jan Koller a Tomáš Rosický. Právě české duo hrálo velkou roli při zisku německého titulu v roce 2002. Celkem se Borussia Dortmund radovala z trofeje v německé lize osmkrát – včetně let 2011 a 2012.

Dortmund se v minulosti neztratil ani v nejslavnější klubové soutěži světa – Lize mistrů. V roce 2013 byl velmi blízko zisku „ušatého poháru“, nakonec ale ve finále podlehl německému rivalovi Bayernu Mnichov. Jednou ale Borussia na tuhle vysněnou trofej dosáhla, a to v roce 1996.

Výlet do Německa však nebude jen o atmosféře na stadionu s tak bohatou historií. S jistotou se totiž bude hrát krásný a útočný fotbal. I fanoušci ostatních týmů sledují zápasy Dortmundu s libostí, protože to nikdy není žádná taktická nuda.

V typických žlutočerných dresech, pro které se Borussii přezdívá „Vosy“, momentálně nastupují opravdové hvězdy. Křídelník Marco Reus patří mezi nejlepší fotbalisty světa – a dostal se dokonce na obálku slavné hry FIFA 17.

Jeho spoluhráči jsou mimo jiné i Mario Götze, střelec vítězného gólu Německa ve finále mistrovství světa 2014, nebo André Schürrle, který mu na tuto branku přihrál. Další superstar je Japonec Shinji Kagawa, Ukrajinec Andrij Jarmolenko a zapomenout nesmíme ani na jednoho z nejrychlejších fotbalistů světa – útočníka Pierre-Emericka Aubameyanga. Výjimečný kanonýr si loni vysloužil korunu pro krále střelců v německé lize.

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám