McDonalds Cup

Na Juventusu s Grande Paolem!

7/11/2017

Těch pět měsíců uteklo jako voda. Před necelým půl rokem se šestnáct týmů v republikovém finále 20. ročníku McDonald’s Cupu ucházelo o vysněný triumf, jehož součástí byl i mimořádný zážitek. Na nejvyšším stupni tehdy stanula ZŠ Sever Hradec Králové. A její malí fotbaloví reprezentanti si v neděli za doprovodu samotného Pavla Nedvěda užili zápas Juventusu přímo v Turíně.

Výprava směr Itálie však začala už v sobotu v Praze, kde si ještě kluci zamlsali v McDonald’s na Evropské. Aby ale byli spokojení nejen hoši, ale i jejich maminky, po příletu do Milána čekala na borce výborná tříchodová večeře v hotelu.

A pak už to přišlo. Šlo to ráz na ráz, po snídani přesun do Turína a ke stadionu Juventusu, kde organizační štáb klubu oblékl naši výpravu do těch správných barev. To už se v útrobách arény objevil i viceprezident Juve a držitel Zlatého míče za rok 2003 pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

Pavel Nedvěd ukázal klukům šatnu domácích, prostory pro média a vzal je dokonce i na trávník, po kterém už běhali i Messi s Neymarem nebo Cristiano Ronaldo. Z magické atmosféry ale všichni dostali hlad, a tak se před zápasem spěchalo ještě na oběd do klubu Omar Sivori, kam smí pouze vlastníci celosezónních permanentek. A kluci z Hradce Králové...

Samotné utkání přineslo mnohem napínavější podívanou, než se čekalo. Juventus je italským šampionem a dlouhodobě nejlepším fotbalovým klubem v zemi – Benevento naopak coby nováček Seria A ještě nezískalo ani bod. Proto každý předpokládal hladký triumf Staré dámy, jak se Juventusu přezdívá…

Jenže když rozhodčí zadul po první pětačtyřicetiminutovce do píšťalky, na výsledkové tabuli svítilo 1:0. Pro Benevento. Fanoušci domácích zůstali zaboření v sedačkách a naše hradecké kluky kšiltovky Juve na hlavách trochu pálily.

Ve druhém poločase ale hvězdy v černobílém zapnuly na plné obrátky a podceněný úvod do první půle dokázaly odčinit. Na gól Beneventa odpověděla argentinská superstar Gonzalo Higuaín, který vstřelil vyrovnávací branku, načež o výhře Juventusu 2:1 rozhodl kolumbijský rychlík Juan Cuadrado.

Tři body spadly Juve do klína se stejným žuchnutím jako bezmála 40 tisíc balvanů ze srdcí domácích fans a ve VIP sekci klubu Gianni e Umberto Agnelli panovala i za přítomnosti vítězů McDonald’s Cupu výborná nálada. Pavel Nedvěd proto rád při fotografování se všemi malými šikuly vyloudil na tváři úsměv a spokojeně zájemcům podepsal různé památeční předměty a fotky.

Nejen ty si ale kluci ze ZŠ Sever v Hradci Králové odvezli domů. Ten pocit, že je po jednom z nejmodernějších stadionů v Evropě provázel sám držitel Zlatého míče, už jim nikdo nesebere…

Nejnovější aktualityKontakt

Napište nám